درباره ما

این یک واقعیت طولانی است برای تربیت نسل دینی و انقلابی

“بچه های خودتان را خوب تربیت کنید، این بچه ها هستند که کشور را نجات می دهند.”

امام خمینی (ره)

گروه آموزشی ما

تیم آموزشی و تربیتی ما را بیشتر بشناسید

تعلیم و تربیت انسان‌ها رسالت عظیمی است که بعد از آفرینش انسان، انبیاء الهی و امامان معصوم علیهم السلام به این امر مهم پرداخته‌اند. پیامبر گرامی اسلام ص سه دورهی تربیتی سیادت، اطاعت، وزارت را برای بشر معرفی می‌کند  که دوره اول با مقطع پیش از دبستان و دوره دوم با مقطع دبستان تا دبیرستان و مقطع سوم دبیرستان تا رسیدن به دانشگاه قابل انطباق است.

از آنجایی که حضرت امام ره فرمود سربازان خمینی در گهواره هستند. یک معنایش این است که اگر بخواهیم برای انقلاب و امام یاور داشته باشیم باید از گهواره شروع کنیم که «العلم فی الصغر کانقش فی الحجر» و از طرفی دشمن ساکت ننشسته و با فتنه های بزرگ مثل اجرای طرح منحوس‌ 2030، تبلیغات سوء و استفاده از ابزارهای تبلیغی، نسل بشر را به انقراض تربیتی کشانده انسان را مستعمره خود می نماید.

بنابراین در هرم هندسی تربیت نسل مطلوب دینی برای آینده نظام و انقلاب ؛ سه عنصر اصلی وجود دارد که عبارتند از: نوآموز، مربی، ساختار و محتوای آموزشی. نقص در هر یک از این سه عنصر روند هدف مهم «تربیت نسل دینی و انقلابی» با چالش جدی روبرو خواهد شد.

از آنجایی که حوزه علمیه به عنوان فرهنگ ساز ناب اسلامی وظیفه دارد برای زمینه سازی ظهور آخرین ذخیره الهی حضرت مهدی عج نیرو سازی کند و برای نظام عدل الهی؛ نسل متدین، قرآنی، امام زمانی عج، پویا، با نشاط و دارای امید به آینده، با روحیه انقلابی و جهادی تربیت نماید؛ مهد و پیش دبستانی امین تاسیس نموده است تا با استفاده از مربیانی از طلاب و متخصصین انقلابی و دغدغه مند، ساختار و محتوای ناب مبتنی بر مبانی، اصول و روشهای دینی در عرصه کودک و نوجوان؛ نظام مقدس جمهوری اسلامی را در زمینه تربیت نسل دینی و انقلابی و الگوی اسلامی پیشرفت، یاری رساند.

مهد امین ولایت به عنوان اولین مهد تاسیسی حوزه‌های علمیه با مجوز رسمی از معاونت تبلیغ و امور فرهنگی در زمینه جذب مربی، ایجاد ساختار، تهیه محتوای آموزشی مناسب بعد از بررسی کتب و محتواهای موجود مهدهای مطرح کشور و ایجاد فضای آموزشی منطبق با اهداف حوزه علمیه، در تربیت نسل دینی وانقلابی،

 • دارای چهار سال تجربه مستمر و موفق، در تربیت بیش از 500 نفر نوآموز قرآنی در کشور
 • برگزاری دوره تربیت مربی قرآنی به سبک استاد محسنی -اولین مبتکر قرآن آموزی کودکان در کشور- و انجام مصاحبه حدود 90 مربی
 • جذب و به کار گیری 14 مربی زبده و با تجربه از قم و شهرستانها
 • تشکیل شورای علمی تالیف کتب مهد و پیش دبستانی امین با حضور8 نفر از اساتید سطح عالی علوم تربیتی و چهره های ماندگار کشور از جمله:
 • استاد محسنی با بیش از 50 سال تجربه کار با کودک(شاگرد مقام معظم رهبری بوده و با تشویق معظم له در این مسیر گام گذاشته انده که در مکتب خانه متولد شدند و مبتکر سبک قرآن آموزی به کودک در کشور بوده و اکنون در 50کشور سبک ایشان آموزش داده می شود)،
 • استاد هنرمند که معلم انقلابی و خلاق با بیش از 50 سال تجربه آموزش از کودکستان تا دانشگاه را در کارنامه درخشان خود دارند،
 • استاد دکتر حجت الاسلام والمسلمین صالحی با بیش از 30سال کار روانشاسی کودک و مولف کتب هدیه های آسمانی،
 • استاد دکتر حجت الاسلام والمسلمین صانعی متخصص طراحی و برنامه ریزی متون درسی
 • استاد دکتر حجت الاسلام والمسلمین حیدری ابهری مولف کتب اعتقادی کودکان
 • استاد حجت الاسلام والمسلمین آخوندی چهره‌ی انقلابی و موسس اولین مهد و پیش دبستانی امین
 • سرکار خانم استاد ضیا تبار استاد حوزه و دانشگاه با بیش از 20 سال کار تعلیم و تربیت
 • تشکیل هیئت تحریریه در مهد و پیش دبستانی امین ولایت از میان مربیان زبده و با تجربه 15 سال سابقه قرآن آموزی کودک
 • و نتایج رضایت بخش والدین، از کارنامه فعالیت مهد و پیش دبستانی امین ولایت در عرصه تربیت نسل دینی و انقلابی می باشد.
 • در سال 1399 باتوجه به وضعیت کرونایی کشور، تعداد 270 نفر نوآموز پیش دبستانی از سراسر کشور در فضای مجازی گروه بندی شدند و با ایجاد 7 گروه با 6 مربی مشغول فعالیت بوده که الحمدلله این کودکان اکنون بعد از دوره 7ماهه پیش دبستانی علاوه بر یادگیری آموزه های دینی، شعر و قصه و احادیث شریف، می توانند آیات الهی را از روی کتاب قرآن و برخی ادعیه را از روی کتاب مفاتیح با تجوید و لحن نیکوی قرآنی قرائت کنند.

 

ما پس از مطالعه و بررسی مراکز و پیش دبستانی‌های موفق کشور مانند مهد الرضای آستان قدس رضوی، مکتب القرآن استاد امین جعفری قم، جامعه القرآن استاد طباطبایی، مکتب ثارالله شیراز و … و ساعتها کار کارشناسی با حضور متخصصین و کارشناسان واحد کودک و نوجوان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)،

 «مهد و پیش دبستانی امین» را با رویکرد «تربیت» «نسل» «دینی» و «انقلابی» با مجوز فعالیت از سوی معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه تاسیس نموده ایم تا:

 • با نگاه به انسان کامل، خلاء های آموزشی و تربیتی سایر مراکز در این مقطع را مرتفع نماییم.
 • همه مردم دغدغه مند تربیت فرزند، که دنبال مدرسه خوب می گردند، بتوانند به آسانی و هزینه کمتر، از این مرکز استفاده نمایند.

 

شما میتوانید چهره شهیدان والامقام: باقری، همت، زین الدین، باکری، خرازی، فکوری، علم الهدی، چمران، حججی، سلیمانی و چهره های درخشان جهاد و معنویت را در تصاویر و سیمای پرورش یافتگان این مرکز ملاحظه نمایید.

 امیدوارم خدای متعال به دعای شما خوبان، توفیق خدمت همراه با بصیرت را به ما عنایت و عاقبت ما را ختم به خیر و شهادت فرماید. ان شاءالله.